Poradnik
Co można przechowywać w pojemnikach na żywność?

Pojemniki na jedzenie

Bardzo wiele artykułów, głównie kosmetyki i buty, kupujemy powodowani nie tylko potrzebą, ile nagłym impulsem. Wśród tych artykułów jest także żywność. Coraz rzadziej kupujemy je na zapas – odkąd na każdej ulicy jest przynajmniej jedne sklep spożywczy, do tego otwarty także w niedzielę, nie ma potrzeby robienia zapasów. Wielu z nas popełnia jednak błąd i wybiera się na zakupy, kiedy odczuwa głód. Wtedy kupujemy o wiele więcej żywności niż potrzebujemy. Żywność ta bardzo często psuje się, zanim jeszcze zdążymy ją zjeść, na koniec więc ląduje w koszu na śmieci.

Pojemnik termiczny

Marnotrawieniu żywności można jednak zapobiec przechowując ją we właściwy sposób. Żywność powinniśmy przechowywać w specjalnie do tego celu przeznaczonych pojemnikach. Kupimy je niemal wszędzie: w osiedlowym sklepiku z artykułami gospodarstwa domowego, na bazarze i w każdym markecie. Produkty spożywcze dłużej będą świeże pod warunkiem, że będziemy je przechowywać w odpowiednim miejscu i we właściwych warunkach.

Produkty, które szybko się psują, którym szkodzi wilgoć powinny być przechowywane w pojemnikach na żywność. Są wśród nich pojemniki próżniowe. Odcinają one dopływ powietrza do zamkniętych w nich produktów spożywczych, dzięki czemu są one świeże o wiele dłużej. Przechowywana żywność nie lubi przede wszystkim: wysokiej temperatury; powietrza; wilgoci.

Zepsuta żywność

Szklane pojemniki na żywność

Pojemniki na żywność ułatwiają zorganizowanie przestrzenie, dzięki nim w kuchni pracuje się o wiele przyjemniej. Świeżą żywność warto przechowywać w pojemnikach silikonowych. Są bardzo odporne, a ich zastosowanie jest uniwersalne. Nadają się do przechowywania żywności w lodówkach i zamrażarkach, może je stosować także w mikrofalówkach. Na rynku dostępne są pojemniki, które wygodnie można rozłożyć i złożyć. Są one bardzo praktyczne, zajmują mało miejsca w kuchennych szafkach.

Pojemniki mogą pełnić także funkcję dekoracyjną. Do tego najlepiej wykorzystajmy szklane pojemniki. Można w nich przechowywać produkty sypkie: mąkę, ryż, kasze, makarony, cukier. Jeżeli wsypiemy do nich suszone owoce lub ziarnka kawy, staną się prawdziwą ozdobą naszej kuchni. Szklane pojemniki możemy napełnić także różnego rodzaju słodyczami.

Zobacz również
Poradnik

Zarówno świeżo wyciśnięte soki owocowe, jak i te, które powstają z wykorzystaniem warzyw, możemy uznać za rodzaj naturalnej multiwitaminy. Można na nie liczyć wówczas, gdy zależy nam...

Wszyscy dietetycy powtarzają, że co do zasady jogurty są cenne dla nasz i warto z nich korzystać. Wiele osób jest przekonanych, że samemu nie da się ich przygotowywać, ale nie jest to...

Cynamon Cynamon (Cinnamomum verum) to drzewo zaliczane do rodziny Lauraceae. Rośnie ono w Indiach, Indonezji, Brazylii, Wietnamie, Egipcie oraz na Sri Lance. Poddając korę drzewa suszeniu...